Ученици, педагогически и непедагогически персонал от Основно училище „Климент Охридски“, с. Крушовене проведоха двудневна пролетна еконициатива по почистване и опазване на околната среда. В първия ден групата почисти училищния двор и площите около училището. Във втория ден персоналът и учениците излязоха извън границите на училищната институция. Те стигнаха до местната църква в с. Крушовене, като почистиха двора ѝ, в който имаше строителни отпадъци (след проведени ремонтни дейности), паднали клони и сухи треви. Деца, ученици, учители и служители изразиха своето удовлетворение от свършената работа, а Директорът на училището г-жа Наталия Ралинова поздрави целия екип за усърдието и проявеното трудолюбие.

Екипът на Основно училище „Климент Охридски“, с. Крушовене осъзнава необходимостта от почистването и опазването на околната среда, както и възпитанието и изграждането у деца и ученици на отговорност към природните ресурси. Затова е планирано подобни инициативи да се превърнат в традиция за всички от училището.