На 29 март 2024 г. ученици и учители, придружени от Директора на училището, посетиха с. Долни Вадин с учебна цел. С любезното съдействие на служителите на Народно читалище „Съзнание 1927“, с. Долни Вадин групата от с. Крушовене посети Етнографска къща „Младен Павлов“. Там секретарят на читалището г-жа Анелия Спасова, както и организаторът на дейности г-жа Нина Борисова запознаха ученици и учители с живота и делото на Ботевия четник. Те научиха за годините, в които той е живял в с. Долни Вадин, както и за бита и поминъка на местното население от тези години. Разглеждайки етнографската къща с автентични предмети, групата не само чу, но и видя интересни артефакти.

Останките от римския мост на брега на р. Дунав, самата река и разказът за крепостта „Валериана“ предизвикаха въодушевление у малки и големи.

Срещата завърши с обещание групата от с. Крушовене специално да гостува в Народно читалище „Съзнание 1927“ по повод участие в разнообразни дейности.